
Izložba pod nazivom “Pragovi” akademske grafičarke Maja Šarenac biće otvorena u Gradskoj galeriji u četvrtak 19. marta u 19 sati.
Maja Šarenac ( r. 1996, Valjevo, Srbija) je umjetnica iz Bosne i Hercegovine sa prebivalištem u Trebinju. Diplomirala je grafiku na Akademiji umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci, gdje je 2020.godine proglašena studentom generacije.
Radovi istražuju prelazna stanja identiteta kroz psihološke procese traganja, suočavanja i adaptacije. Oslanjajući se prvenstveno na introspekciju, radovi govore o univerzalnim pitanjima kako čovjek razumijeva sebe prolazeći kroz neminovne životne promjene.